O NAS

Kajtuś zaprasza już od 2,5 latPrzedszkole Niepubliczne "Kajtuś" znajduje się w Kamieniu Pomorskim przy ulicy Moniuszki 7. Placówka funkcjonuje z myślą o najmłodszych mieszkańcach Kamienia Pomorskiego i okolic oraz ich rodzicach/opiekunach, którzy poszukują bezpiecznego miejsca opieki, nauki, zabawy i rozwoju dla swoich dzieci.

Przedszkole "Kajtuś" proponuje Państwu zajęcia prowadzone dla dzieci w wieku od 2,5 do 6 lat.

Przedszkole posiada :

• przeztrzenną kolorową salę zabawową.
  • salę edukacyjną wyposażoną w tablicę multimedialną oraz inne pomoce dydaktyczne, dzięki którym dzieci poznają nowe techniki przyswajania języka obcego.
  • kuchnię oraz jadalnię.
  • łazienkę z brodzikiem przystosowanym na potrzeby dzieci.
  • gabinet psychologa i logopedy.
  • monitoring w każdej sali.
  • pomieszczenie socjalne.
  • odpowiednią liczbę sanitariatów.
  • szatnię.

Na wszystkie przedmioty znajdujące się na terenie placówki posiadamy atesty oraz certyfikaty. Pomieszczenia spełniają wszystkie wymagania sanitarno-epidemiologiczne oraz BHP.

Wybór przedszkola to jedna z najtrudniejszych decyzji dla każdego rodzica.
Wybierając przedszkole poszukujecie Państwo miejsca bezpiecznego, które zapewnia każdemu dziecku radosne i bezpieczne dzieciństwo, nadzór nad prawidłowym rozwojem a także budzenie i rozwijanie talentów.  Przedszkole „Kajtuś” wychodzi naprzeciw Państwa oczekiwaniom.

Nasze przedszkole to nie tylko beztroska zabawa wśród rówieśników. Przede wszystkim stawiamy na bezpieczeństwo naszych podopiecznych, które gwarantuje wykorzystywany przez nas system monitoringu działający całą dobę oraz systemy alarmowe, dlatego wybierając nasze przedszkole, możecie być Państwo spokojni o bezpieczeństwo swoich pociech.

Naszym celem jest również zapewnienie dzieciom warunków pobytu jak najbardziej zbliżonych do warunków domowych.

Przedszkole wspomaga indywidualny rozwój dziecka i ukierunkowuje je w oparciu o jego wrodzony potencjał. Kształtuje i rozwija otwartość dziecka wobec siebie i innych ludzi, uczy zgodnego współdziałania z rówieśnikami.

W naszej placówce dbamy o psychofizyczny, społeczny i emocjonalny rozwój dziecka, jaki jest niezbędny do podjęcia nauki w szkole.

Zapewniamy szeroką gamę zajęć dodatkowych ( język angielski, język niemiecki, taniec towarzyski, zajęcia plastyczne, zajęcia rytmiczno-muzyczne, logopedia), które nie tylko wspierają wszechstronny rozwój dzieci, ale również pomagają dzieciom odkryć zainteresowania oraz talenty.

Realizujemy podstawy treści programowej wychowania przedszkolnego (treści i zadania wybrane z zestawów zatwierdzonych i opracowanych przez MEN). Swoim podopiecznym staramy się zapewniać również świetną zabawę! Organizujemy w ciągu roku imprezy dla przedszkolaków takie jak : bale przebierańców, dyskoteki, a także wycieczki (np. latem nad morze) oraz wyjazdy do Kamieńskiego Domu Kultury.

Przedszkole „Kajtuś” jest zaprzyjaźnione ze Szkołą Podstawową im. Jana Brzechwy w Gostyniu, z którą często organizowane są imprezy lub wyjazdy.

Istotny jest także kontakt z rodzicami, z którymi przedszkole współdziała głównie w sprawach opieki oraz przekazywania informacji dotyczących funkcjonowania i zdrowia dziecka.

W naszym przedszkolu zapewniamy każdemu dziecku:
  • radosne dzieciństwo:
    bezpiecznie, zdrowo, atrakcyjnie spędzony czas, specjalistyczny nadzór nad prawidłowym rozwojem, budzenie i rozwijanie talentów, beztroską zabawę wsród rówieśników.
  • edukację:
    nabywanie samodzielnosci, nowe umiejętności, utrwalenie pozytywnych wzorców, dobre przygotowanie do dalszego etapu edukacji.